İçeriğe geç

EN Pahalı EN B Kanat

Novanın yeni piyasaya sürdüğü Phantom 6.500 euro fiyatıyla pazardaki EN Pahalı En B kanat. Sadece sınıfında değil tüm EN sınıflarındaki yamaç paraşütleri arasında en yüksek fiyata sahip olmasıyla EN sertifikasyonunda EN P diye yeni bir sınıfın doğmasına yol açabilir:)

Phantom fiyatı kadar tasarım ve işçilik açısından da diğer kanatlardan farklı. En büyük farklılığı hücre sayısı tam olarak 99 adet hücreye sahip. Normalde EN B kanatlarda hücre sayısı 42 ile 59 adet arasında değişiyor. Ozone Zeno EN D sınıfında 78 adet, Ozone Enzo 3 CCC(Yarışma kanadı) 101 adet hücreye sahip. Neredeyse yarışma kanatları ile aynı sayıda hücreye sahip. Hücre sayısının fazla olması daha aerodinamik bir yapıya kavuşturup sürtünmeyi azaltıyor. Ayrıca kanatı daha stabil hale getirip türbülanslı ortamda avantaj sağlıyor.

novaribsPhantom’un iç yapısı da şu ana kadar yapılmış kanatlar arasında en karmaşık olanı. yaklaşık 3000 bileşenden oluşuyor. Hücre duvarlarında 3200 tane delik 804 tane çapraz bağ var. Bu da üretim sürecini ve maliyetini arttıran önemli faktörlerden biri.

5.19 aspect rasyo (en/boy oranı) ile yavaş EN B güvenliği ile EN D kanatların sahip olduğu performansı vadediyor. EN testlerinin 21’inden A,  6’sından B almış. Maximum güvenlik ile maximum performans elde edilmeye çalışılmış doğal olarakta fiyatda piyasadaki maximum fiyat olmuş:)

Kategoriler

Haberler, Malzeme

Etiketler

Servet Tümünü göster

Yamaç paraşütüne 2006 senesinde başladım. Gökyüzünü birlikte paylaştığım arkadaşlarıma daha emniyetli ve keyifli bir havacılık deneyimi yaşamaları için bugüne kadar edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sunmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: