İçeriğe geç

TransferWise

Yurtdışından ikinci el aldığım malzemenin ödemesini yapmak için swift haricinde daha az maliyetli bir yöntem var mı ? diye araştırırken TransferWise ile karşılaştım. TransferWise yurtdışına para gönderme ve alma konusunda diğer rakiplerine göre 8 kat daha ucuz ve hızlı olduğunu söylüyordu. Swift yöntemi ile bankadan daha önce birkaç defa para göndermiştim hem çok maliyetli hem de çok zaman alıyor bir kaç günü buluyordu karşı tarafın hesabına paranın geçmesi. Transferwise ile ilk karşılaştığımda şüphe ile yaklaştım, çünkü hem çok ucuz hem de çok hızlı olduğunu idda ediyordu. Gerçek olamayacak kadar güzeldi teklifi:) İlkönce, acaba internette dolaşan yeni bir dolandırıcılık yöntemi falan mı diye endişe ettim. Fakat internette araştırdığımda karşımda uluslararası tanınırlığı olan güvenilir bir şirket olduğu kanısına vardım ve denemeye karar verdim.
Paragliding forumdan aldığım malzeme yaklaşık 1000 euro tutuyordu ve banka vasıtasıyla swift ile göndermek istesem komisyon ücreti yaklaşık 350 TL civarı tutacak iken TransferWise ilk gönderimde yaptığı yaklaşık 10 TL’lik indirimle, komisyon ücreti olarak yaklaşık 30 TL’ye paramı Belçika’ya 8 saat içerisinde gönderiyordu.
Sabah saat 8:30’da EFT ile türk lirası olarak TransferWise ‘ın Türkiyedeki Fibabank da ki TL hesabına parayı gönderdim. Genelde bankalarda Euro/TL kuru piyasaya göre yüksek olmasına rağmen TransferWise da hiçbir kaybınız olmadan google da gördüğünüz piyasadaki kurdan çevirebiliyorsunuz. TransferWise’ ın hesabına para geçince size haber veriyor ve TranferWise da ki hesabınızdan paranın yolculuğunu adım adım takip edebiliyorsunuz. Ve paranın yaklaşık olarak saat kaçta karşı tarafın hesabına geçeceğini de görüyorsunuz. Sabah saat 8:30’da yaptığım transfer saat 14:45 ‘de karşı tarafın hesabına geçti. Normalde banka aracılığı ile swift ile yapsaydım bu işlemi 2-3 günden önce gitmezdi para. Ucuzluğu ve hızlılığı ile beni kendine hayran bırakan bu yöntemi size de tavsiye ederim.
https://transferwise.com/invite/u/servety16 Eğer bu davet linki ile giderseniz siteye bana da bonus sağlamış olursunuz.:)
Yurtdışından malzeme alımında en büyük problemlerden biri olan yüksek komisyon ücretlerine son veren ve makul ücretlere çeken bu yöntemi ben kullandım ve memnun kaldım. Bu arada ne aldığımı merak edenler de olacaktır. Siz sormadan ben söyleyeyim. Kortel Race 2 aldım:)

Servet Yalçınkaya

Kategoriler

Uncategorized

Etiketler

Servet Tümünü göster

Yamaç paraşütüne 2006 senesinde başladım. Gökyüzünü birlikte paylaştığım arkadaşlarıma daha emniyetli ve keyifli bir havacılık deneyimi yaşamaları için bugüne kadar edindiğim bilgi ve tecrübelerimi sunmak istiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: